O projekcie

Na tej stronie możesz zapoznać się z informacjami dotyczącymi projektu.

Duże zdjęcie

Welfare and health technologies - Wdrożenie innowacyjności produktowej przez przedsiębiorstwo Mind Consulting Jakub Zieliński

  • Program: 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021
  • Poddziałanie: 19.1.3 Technologie poprawiające jakość życia – Welfare and health technologies
  • Działanie: 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje
  • Wartość projektu: 3 141 100.02 zł
  • Dofinansowanie z Funduszy Norweskich: 1 287 210.00 zł


Fundusze Norweskie i EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach Funduszy Norweskich i EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze Norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro. Priorytety na ten okres to:
#1 innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;
#2 integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;
#3 środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;
#4 kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;
#5 sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Podstawowym celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie wyników pracy badawczej za pomocą innowacyjnego oprogramowania “Fixmee Plus”.Cel podstawowy zostanie zrealizowany poprzez cele szczegółowe określone przez Wnioskodawcę, czyli m.in.wdrożenie wyników pracy badawczo-rozwojowej za sprawą innowacyjnego produktu, tym samym świadcząc usługi oparte o nowoczesne technologie oraz zwiększenie ekspansywności przedsiębiorstwa na nowych rynkach, w szczególności poprzez wzmacnianie stosunków dwustronnych z Norwegią. Przedmiot wdrożenia to innowacyjny system do prowadzenia zdalnych planów rehabilitacyjnych, treningowych, profilaktycznych i wzmacniających, w szczególności uwzględniając osoby z grup defaworyzowanych(osoby z bezwładem kończyn dolnych, seniorzy, osoby z porażeniem lub niedowładem, po amputacjach). System będzie wykorzystywał moduły Fixmee Plus: Model, Guide, Training, Monitor, Reminder, Profile, Award, Edu, Contact, Report, Band, Community. System umożliwia odpowiednie dopasowanie danej aktywności fizycznej poprzez wykorzystanie modułu Guide(ścieżkę wyboru pod postacią drzewa decyzyjnego” określając własne cele i preferencje treningowe) dodatkowo wsparta przez moduł Model (“Skeletal system”, “Muscle System”, “Real human model”). Modele służą do prawidłowego oznaczenia partii ciała, którą Użytkownik chciałby stymulować/rehabilitować. Moduł ma możliwość oznaczania wykluczonych partii ciała z tytułu niedowładu lub porażenia np. kończyn dolnych oraz określenie stopnia amputowanej kończyny dolnej lub górnej. Kolejna funkcja modułu to określenie (wyleczonych/niewyleczonych) kontuzji lub urazów, powyższe informacje posłużą do wyszukania odpowiedniego planu, jak również umożliwi Użytkownikowi zbudować własną historię urazowości wraz z niezbędnymi informacjami towarzyszącymi danemu zdarzeniu(data powstania, historia leczenia, wielourazowość itd.). Szczegółowy opis modułów znajduję się w działach VIII i IX.

Zobacz więcej